OSB desky

Vybíráme OSB desky snadno a rychle

Vybrat správné OSB desky je poměrně jednoduché. Stačí si rozmyslet, zda je budete spojovat do větších celků nebo ne. OSB desky s pérodrážkou totiž umožňují kombinaci většího počtu dílů bez zhoršení izolačních schopností materiálu. Nakonec si zvolte vhodnou tloušťku OSB desek podle plánovaného využití a máte vybráno.

Víte, že: OSB desky se používají i k výrobě nábytku? OSB je mimochodem zkratka pro Oriented Strand Boards.

Jak se vyrábí OSB desky:

  • z dřeva jehličnanů (smrku nebo borovice) se vyrobí dlouhé a tenké třísky
  • po vysušení se na třísky nanáší syntetická emulze s podílem parafínu
  • jednotlivé kousky dřeva se k sobě nalepí ve třech vrstvách
  • následně dochází za vysokého tlaku a teploty k lisování desek
  • hotové desky tvoří z 95% třísky a z 5% vlhkuvzdorná pryskyřice
  • syntetické pojivo je samozřejmě zdravotně zcela nezávadné

OSB desky 3 pérodrážka

OSB desky 3 pérodrážka

OSB desky 3 pérodrážka

Klasické OSB desky vybavené pérodrážkou pro snadné spojení do větších celků. Praktické rozměry 2500 x 675 mm umožňují rozmanité využití OSB desek v interiéru i exteriéru. Ve většině obchodů jsou k dostání tloušťky 12, 15, 18, 22 a 25 mm.

OSB desky s pérodrážkou doporučujeme pro přepážky, podhledy, terasy, zahradní stavby, dočasné bednění základů, výrobu palet i jiné využití. Kvalitní pryskyřice s podílem parafínové emulze zajišťuje vysokou odolnost desek proti vlhkosti. Nejen proto jsou populární mezi profesionály i příležitostnými kutily.

OSB desky 3 rovná hrana

OSB desky 3 rovná hrana

Kvalitní OSB desky s rovnou hranou odolné proti vlhkosti a vyrobené z jehličnatého dřeva. Díky větším rozměrům 2500 x 1250 mm jsou vhodné také pro konstrukce domů, dřevostaveb, nízkoenergetických a pasivních budov. Vybírat můžete z OSB desek o síle 8, 10, 12, 15, 18, 22 nebo 25 mm.

Zákazníci si tyto desky oblíbili pro jejich univerzální použití, nízkou cenu, tvarovou stabilitu, pevnost v ohybu, tahu i tlaku, jednoduché opracování a mnoho dalších výhod. OSB desky s rovnou hranou prodáváme v balení o velikosti 3,125 m².

Víte, že: Ideální prostor pro skladování OSB desek je suché, uzavřené a dobře větrané místo? Při veknovním skladování desky narovnejte na paletu a zakryjte nepromokavou plachtou.

3 málo známé výhody OSB desek

  • výroba OSB desek je šetrná k přírodním zásobám dřeva
  • jejich povrch můžete libovolně mořit, natírat či lakovat
  • zdravotní nezávadnost OSB desek ověřuje SZÚ Praha

Prodej OSB desek za výhodné ceny

OSB desky se prodávají v obchodech se stavebními materiály. Pokud chcete nakoupit za nižší ceny a ještě se zbavit starostí s přepravou, objednejte si desky v našem e-shopu Baushop.cz. Desky vybraných rozměrů (s perodrážkou i rovnou hranou) máme obvykle skladem. Objednávky rozvážíme po celé ČR a nabízíme i možnost osobního vyzvednutí v Brně.


Přejít do eshopu 

Slevová akce

OSB desky 3 pérodrážka

OSB desky 3 s pérodrážkou s univerzálním využitím pro interiér i exteriér.

více informací

Aktuálně

Kvalitní OSB desky a jejich ceny

více